TEODOR COTIČ in MARTIN JAVORNIK, kitara
PREDMAGISTRSKI KONCERT
26 junij 2026, ob 19:00
Dvorana Glasbene šole Koper
Program:
TEODOR COTIČ
Fernando Moreno Torroba: Pieces caractéristiques
I. Preambulo
II. Oliveras
V. Albada
Johann Sebastian Bach: Partita za violino št. 2, BWV 1004 Ciaconna
Augustín-Barrios Mangoré: Un Sueño en la Floresta
William Walton: 5 bagatel za kitaro
I. Allegro
II. Lento
III. Alla Cubana
IV. Lento
V. Presto con slancio
MARTIN JAVORNIK
P. Šavli: Jobimesque
J. S. Bach: Suita za lutnjo v E-duru; BWV 1006a
· Preludio
· Loure
· Gavotte en Rondeau
· Menuet I & II
· Bourrée
· Gigue
Giulio Regondi: Rêverie – Nocturne, op. 19
Roland Dyens: Sonatina Libra
· Fuoco
Teodor Cotič, rojen 22. 2. 2000, v Postojni, je svojo glasbeno pot igranja kitare začel z devetimi leti na Glasbeni in baletni šoli Antona Martina Slomška v Mariboru pri učitelju Jamesu Bowenu. Kasneje je njegovo poučevanje prevzel učitelj Timi Krajnc. Po končani osnovni šoli je izobraževanje nadaljeval na Konservatoriju za glasbo in balet Maribor pri profesorju Vojku Vešligaju. Leta 2019 je bil sprejet na Akademijo za glasbo v Ljubljani, kjer trenutno zaključuje študij pri profesorju Tomažu Rajteriču. V času šolanja se uspešno udeležujeraznih mednarodnih in državnih tekmovanj. Leta 2018 je osvojil zlato priznanje in prvo nagrado na tekmovanju Dnevi kitare Krško, na državnem tekmovanju Temsig leta 2018 prejel srebrno priznanje, leta 2021 pa srebrno priznanje in tretjo nagrado. Aprila 2026 je opravil avdicijo za solistične nastope z orkestri za koncertno sezono 2026/2027. Redno se izpopolnjuje na seminarjih in poletnih šolah pri priznanih glasbenikih, kot so Paolo Pegoraro, Dávid Pavlovits, István Römer, Andres Miolin, Xevdet Sahatxija, Gabriel Bianco, Laura Young, Petrit Çeku, Vojin Kocić, Nejc Kuhar, Jure Cerkovnik in drugi.
Martin Javornik je svojo glasbeno pot igranja kitare začel v Glasbeni šoli Slovenj Gradec pod mentorstvom Aleksandra Đukanovića. Svojo pot je nadaljeval pri prof. Vojku Vešligaju na Konservatoriju za glasbo in balet Maribor, ki ga je skupaj s Prvo gimnazijo Maribor uspešno zaključil. Po končani srednji šoli svojo pot nadaljuje na Akademiji za glasbo Ljubljana, kjer je diplomiral v razredu prof. Katje Porovne Silič, trenutno pa se izobražuje pri prof. Tomažu Rajteriču. Že od malih nog se udeležuje številnih državnih in mednarodnih tekmovanj, solistično in v kitarskem duu. Je prejemnik številnih zlatih plaket, od tega devetkrat absolutno prvega mesta, in več srebrnih plaket. Med najbolj odmevne lahko šteje zlato plaketo, prvo mesto in priznanje za absolutnega zmagovalca tekmovanja za doseženih 100 točk na tekmovanju v Srbiji, zlato plaketo in prvo mesto na tekmovanju v Londonu in več zlatih plaket na tekmovanju TEMSIG. V zadnjem letu je pod mentorstvom prof. Tomaža Rajteriča nastopil na tekmovanju TEMSIG v kategoriji kitarski duo s Samom Novakom, kjer sta prejela zlato plaketo in prvo nagrado. V zadnjih letih sodeluje tudi v raznih zborovskih sestavih, v okviru katerih se lahko pohvali z dvema zlatima in eno srebrno plaketo z mednarodnih in državnih tekmovanj. Koncertira v različnih sestavih – solistično, v kitarskem duu, v kitarskih orkestrih ter v okviru različnih vokalnih sestavov.
Foto: Alja Venturini
Foto: Tomo Jeseničnik